Schudnij dzięki liście produktów o wysokiej zawartości błonnika

Schudnij dzięki liście produktów o wysokiej zawartości błonnika

Możesz słyszeć, że spożywanie diety o wysokiej zawartości błonnika może pomóc w utracie wagi. Ale czym dokładnie są te pokarmy? Poznajmy znaczenie błonnika w naszym organizmie. Czytaj dalej, aby odkryć korzyści płynące z jedzenia diety o wysokiej zawartości błonnika. Te pokarmy mogą również obniżyć ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. W rzeczywistości, dieta o wysokiej zawartości błonnika może również zmniejszyć ryzyko rozwoju raka jelita grubego i raka piersi. Błonnik zmniejsza poziom estrogenów w organizmie, dlatego jest doskonałą dietą antyrakową, według zarejestrowanego dietetyka Tanyi Zuckerbrot, założycielki diety F-Factor.

Fruity

Wielu z nas wie, że owoce są bogate w błonnik, ale ilu z nas faktycznie je spożywa? Niektórzy ludzie jedzą tylko owoce, a inni kilka porcji dziennie. Oprócz owoców, dieta bogata w błonnik obniża również poziom cholesterolu. Inne pokarmy o wysokiej zawartości błonnika to fasola, soczewica i karczochy. Poniżej przedstawiono kilka przykładów, jak jeść więcej owoców.

Maliny i jeżyny znajdują się na szczycie listy owoców bogatych w błonnik, z ośmioma gramami na filiżankę (28 procent DV)! Maliny i jeżyny są również wysokie w witaminę C i mangan, a filiżanka świeżych lub mrożonych dojrzałych malin zawiera ponad gram błonnika na porcję! Otręby pszenne to kolejne doskonałe źródło błonnika, które sprawnie poruszy Twój przewód pokarmowy. Banany są kolejną dobrą opcją i zawierają dużo potasu i witaminy B6.

Wiele osób nie otrzymuje wystarczającej ilości błonnika w swojej diecie. Gotowanie z pokarmami o wysokiej zawartości błonnika jest dla większości z nas nieznanym terytorium. A bez zrozumienia, jak włączyć więcej błonnika do naszej diety, możemy nie wiedzieć, co jeść. Dieta wysokobłonnikowa jest zdrowa, o ile koncentrujemy się na spożywaniu różnorodnych pokarmów roślinnych. Jednak dieta bogata w przetworzone i cukrowe pokarmy prawdopodobnie będzie niezdrowa.

Inne pokarmy o wysokiej zawartości błonnika obejmują kasztany, które zawierają 16 gramów błonnika na filiżankę. Kasztany są bogate w witaminę C, folian, cynk i fosfor, i są doskonałym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Kasztany to dobry sposób na przemycenie większej ilości błonnika do swojej diety bez poświęcania smaku. I możesz nawet dodać pokruszone kasztany do niskotłuszczowego mrożonego jogurtu!

Ziarna

Wiele owoców, warzyw i orzechów jest bogatych w błonnik. Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi USA, potrzebujemy co najmniej 25 gramów błonnika dziennie. Jednak większość z nas otrzymuje tylko około 15 gramów. Istnieją jednak sposoby, aby zwiększyć spożycie błonnika. A pokarmy bogate w błonnik są niezwykle smaczne! W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych wyborów w codziennej diecie. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych wyborów w codziennej diecie, a także wskazówki, które pomogą Ci zachować zdrowie, dodając więcej błonnika do codziennej diety.

Zwiększenie spożycia błonnika nie jest problemem, o ile robisz to stopniowo. Najlepszym sposobem, aby zapobiec zaburzeniom żołądkowo-jelitowym jest stopniowe dodawanie błonnika. Jeśli zaczniesz zbyt szybko, możesz doświadczyć gazu. Jest to jednak całkowicie normalne i jest oznaką zdrowych bakterii jelitowych. Błonnik prebiotyczny może być w stanie zmniejszyć zapach gazu jelitowego. Spożywanie zbyt dużej ilości błonnika może jednak spowodować wzdęcie brzucha. Dodawanie błonnika powoli jest dobrym pomysłem, gdy po raz pierwszy zaczynasz.

Jedzenie żywności o wysokiej zawartości błonnika może pomóc w utracie wagi. Mogą one pomóc regulować poziom cukru we krwi i obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. I, one również obniżyć swój poziom cholesterolu. Żywność o wysokiej zawartości błonnika może pomóc Ci schudnąć poprzez regulację stanu zapalnego i obniżenie ciśnienia krwi. Będziesz czuć się pełniej dłużej i mieć mniejszy apetyt. A ponieważ mają wiele korzyści zdrowotnych, jedzenie ich regularnie jest ważnym krokiem do utraty wagi.

Innym dobrym źródłem błonnika jest fasola edamame, popularny dodatek do tacos. Pół filiżanki fasoli edamame ma około czterech gramów błonnika. Edamame to także świetna przekąska – możesz je podrzucić z ostrym sosem lub olejem sezamowym. Oprócz fasoli, edamame może również pomóc Ci schudnąć poprzez poprawę trawienia.

Kasztany

Sezonowe orzechy ze słodkim, białym jądrem, kasztany zawierają sporą ilość błonnika. Dzięki niemu czujesz się pełny i skracasz czas przechodzenia pokarmu przez układ pokarmowy. Dodatkowo, wysoka zawartość błonnika w kasztanach może zwiększyć syntezę hormonów hamujących głód i apetyt. Ten bogaty w składniki odżywcze pokarm ma również niską zawartość kalorii, co czyni go idealnym pożywieniem dla utraty wagi. Kasztany są porównywalne w kaloriach do słodkich ziemniaków, kukurydzy i plantanów.

Przeciwutleniacze w kasztanach pomagają chronić przed wolnymi rodnikami, częstą przyczyną chorób przewlekłych. Kasztany chronią również przed stresem oksydacyjnym, który zwiększa ryzyko chorób serca. Kasztany mają kilka innych korzyści, zbyt. Zawierają różne minerały, w tym cynk, magnez i błonnik pokarmowy. Utrzymują również pełnię, co jest jedną z najważniejszych cech żywności o wysokiej zawartości błonnika.

Innym wielkim plusem kasztanów jest to, że są lekkostrawne i łatwe do przygotowania. Mogą być spożywane na surowo lub pieczone i są świetnymi dodatkami do sałatek i deserów. Poza tym, że są dobrym źródłem błonnika, kasztany są również wysokie w mangan, miedź i inne niezbędne składniki odżywcze. Kasztany są również doskonałym źródłem magnezu i manganu. Dodatkowo mają właściwości antyoksydacyjne i zostały powiązane ze zmniejszonym ryzykiem raka jelita grubego i zapalenia uchyłków.

Oprócz tego, że są świetne na odchudzanie, kasztany są pyszne na wszystkie okazje. Możesz zrobić z nich słodycze lub wymieszać je z innymi pokarmami, aby uzyskać pikantny smakołyk. Można je również gotować na parze, grillować lub smażyć. Możliwości przygotowania kasztanów są nieograniczone. Możesz je również jeść jako dodatek do sałatek.

Artichokes

Artichokes są wspaniałym pokarmem do jedzenia, jeśli próbujesz schudnąć. Są pełne błonnika i stanowią smaczny dodatek do potraw. Mogą być gotowane na wiele różnych sposobów, takich jak gotowanie na parze, gotowanie, pieczenie lub grillowanie. Oprócz gotowania na parze, karczochy mogą być pieczone lub smażone. Gotowanie ich jest łatwe i można je spożywać na surowo lub z dipem. Możesz również jeść karczochy w inny sposób, np. dodając je do pizzy śniadaniowej lub kurczaka piccata.

Jadalną częścią rośliny karczocha jest głowa. Liście składają się z łuskowatych liści i otaczają dławik, który jest w większości niejadalny. Karczochy mają również mięsiste, ziemiste serce w dolnej części. Etymologia nazwy „karczoch” pochodzi od arabskiego słowa, które oznacza „język ziemi”.”

Właściwie przygotowane karczochy są doskonałym źródłem błonnika, składnika odżywczego, który pomaga dłużej czuć się sytym. Ich wysoka zawartość błonnika pomaga również uniknąć zatrzymywania wody, co jest częstym problemem u osób z nadwagą. Dodatkowo, karczochy mają niską zawartość sodu, więc możesz je jeść bez obaw o swoje ciśnienie krwi. Jednak pamiętaj, aby jeść je powoli, bo inaczej możesz skończyć z obżarstwem na nich później.

Błonnik w karczochach pomaga regulować trawienie i pomaga utrzymać regularność. Nie tylko karczochy pomagają w trawieniu, ale zawierają również prebiotyki, które karmią korzystne bakterie probiotyczne w Twoim przewodzie pokarmowym. Błonnik zawarty w karczochach pomaga regulować poziom cholesterolu i metabolizm mocznika. I choć są świetnym pokarmem na odchudzanie, nie powinny być spożywane przez osoby z poważnymi schorzeniami.

Ciecierzyca

Wysokobłonnikowe pokarmy na odchudzanie są dobrym źródłem żelaza, magnezu i innych składników odżywczych, w tym białka i błonnika pokarmowego. Fasolki te są również bardzo sycące i zawierają szereg składników odżywczych, w tym kwas foliowy, potas i witaminę E. Obniżają również poziom cukru we krwi i zmniejszają ryzyko chorób serca i cukrzycy. Żywność o wysokiej zawartości błonnika, aby schudnąć, obejmuje ciecierzycę.

Wysoka zawartość błonnika w ciecierzycy może pomóc ludziom schudnąć i zmniejszyć ich BMI. Dzieje się tak ze względu na ich wysoką zawartość białka i błonnika. Żywność o wysokiej zawartości błonnika utrzymuje Cię pełniejszym przez dłuższy czas. Wysoka zawartość białka i błonnika w ciecierzycy może pomóc ograniczyć apetyt, co może prowadzić do zmniejszenia spożycia żywności przy następnym posiłku. Ciecierzyca zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy.

Inną zaletą ciecierzycy jest to, że jest ona pakowana w rozpuszczalny błonnik. Ten rodzaj błonnika pomaga twojemu układowi trawiennemu sprawnie przesuwać pokarm, obniża poziom LDL („złego”) cholesterolu i chroni twoje serce przed szeregiem chorób. Badania wykazały, że spożywanie ciecierzycy może obniżyć całkowity poziom cholesterolu. Jedzenie ciecierzycy może również poprawić ruchy jelit, co może mieć pozytywny wpływ na wysiłki związane z utratą wagi. Ponadto ich wysoka zawartość minerałów może zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnego rodzaju chorób przewlekłych i zwiększyć Twój poziom energii.

Innym powodem, dla którego warto jeść ciecierzycę, jest to, że jest ona doskonałym źródłem cynku i potasu, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka jajnika i raka okrężnicy. Oprócz wysokiej zawartości błonnika, ciecierzyca zawiera zdrowe minerały, takie jak selen i beta karoten. Te dwa związki pomagają Twojemu organizmowi usunąć wolne rodniki, które uszkadzają komórki. Badanie opublikowane w 2006 roku sugeruje, że ciecierzyca obniża poziom cholesterolu LDL.