Jak pocenie się pomaga w utracie wagi?

Jak pocenie się pomaga w utracie wagi?

Czy wiesz, że pocenie się pomaga w utracie wagi? Twoje ciało używa potu jako sposobu na ochłodzenie się, albo z powodu gorącej pogody, albo przez spalanie kalorii. Kiedy twoje ciało używa potu, spalasz zarówno tłuszcze, jak i węglowodany, i przechowujesz je w obfitości. To pomaga twojemu ciału zrzucić kilogramy, a pocenie się jest jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić. Aby zrozumieć korzyści płynące z pocenia się, rozważ sposób, w jaki ono działa.

Poziom sprawności fizycznej wpływa na pocenie się

Pocenie się w celu utraty wagi zależy od trzech czynników: genetyki osoby, jej wagi i poziomu sprawności fizycznej. Ludzie, którzy są w lepszej formie pocą się bardziej, ponieważ ich ciała są bardziej wydajne w regulowaniu temperatury ciała. Szybsze tempo pocenia się pomaga osobie szybciej się schłodzić i dłużej pracować, co pozwala jej spalić więcej kalorii. Jeżeli masz nadwagę i chcesz schudnąć, powinieneś zwiększyć swoje pocenie się, aby spalić więcej kalorii.

Szybkość pocenia się wzrośnie wraz z intensywnością treningu. Sportowiec będzie mógł ćwiczyć z większą intensywnością niż nie-sportowiec. Niezdolni ludzie będą pocić się bardziej, ponieważ muszą wykrzesać więcej energii, aby osiągnąć ten sam poziom sprawności. Masa ciała osoby niezdolnej do wysiłku również zwiększy jej tempo pocenia się. Waga osoby ma również wpływ na pocenie się w celu utraty wagi.

Twój poziom sprawności fizycznej określi, ile potu produkujesz. Pocenie się, aby schudnąć jest ważne dla regulacji temperatury ciała, ale nie może powodować zbyt dużego pocenia się. Nadmierne pocenie się może być niebezpieczne. Jeśli pocenie zwiększa się do punktu, w którym pojawia się światłowstręt lub ból, wtedy ćwiczysz zbyt ciężko i narażasz się na poważne ryzyko dla zdrowia. Oprócz utraty wagi, nadmierne pocenie się może powodować odwodnienie, które może prowadzić do hipertermii i skrajnego wyczerpania. Jeśli nie jesteś pewien swojego poziomu sprawności, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym specjalistą fitness.

Pocenie się jest naturalną reakcją, którą twoje ciało wykonuje, gdy temperatura rdzenia wzrasta powyżej 98,6 stopni Fahrenheita. Pot składa się z wody, soli, cukru i produktów odpadowych z rozpadu białka. Kiedy się pocisz, od dwóch do czterech milionów gruczołów potowych wydziela pot, aby cię ochłodzić. Ilość potu, jaką produkuje dana osoba, zależy od kilku czynników, w tym genetyki, wieku i poziomu sprawności fizycznej.

Choć objętość potu, jaki produkujesz, jest ważna dla spalania tłuszczu, ilość potu, jaką produkuje dana osoba, nie zawsze jest proporcjonalna do ilości spalonych kalorii. Zamiast tego, ważne jest, aby zwiększyć ogólną sprawność fizyczną i skupić się na działaniach związanych ze spalaniem tłuszczu, ponieważ są one udowodnione jako najbardziej skuteczne. Jeśli dużo się pocisz, możesz też schudnąć! Będziesz zaskoczony, jak szybko funty się rozpływają. Ale zawsze należy pamiętać, że pot jest odzwierciedleniem twojego ogólnego poziomu sprawności.

Szybkość pocenia się będzie zależała od twojej kondycji fizycznej i pory dnia. Podczas intensywnej aktywności fizycznej, możesz pocić się bardziej niż w przypadku siedzącego trybu życia. Na pocenie się mogą mieć również wpływ niektóre leki, podstawowe warunki zdrowotne i stan nawodnienia organizmu. Osoby o wyższym poziomie sprawności fizycznej również mają tendencję do pocenia się bardziej niż osoby mało aktywne fizycznie. Zdolność organizmu do regulowania temperatury ciała poprzez pot jest ważna dla zachowania chłodu podczas ćwiczeń.

Wzrost pocenia się podczas HIIT

Wzrost pocenia się podczas HIIT pomaga spalać kalorie, ponieważ sygnalizuje wysiłek i wymaga dodatkowej energii do utrzymania. Eksperci wyjaśniają, że pocenie się nie jest bezpośrednim wynikiem ćwiczeń, ale w rzeczywistości jest wynikiem wzrostu wewnętrznej temperatury ciała, która sygnalizuje, że organizm zaczyna się pocić. Pocące się ciało to zdrowsze, szczuplejsze ciało i dlatego HIIT jest tak skuteczny w odchudzaniu.

Zwiększenie pocenia się podczas HIIT działa na metabolizm twojego ciała, aby spalić tłuszcz. Podczas treningu HIIT możesz zacząć od rozgrzewki, która obejmuje lekką aktywność, a następnie powoli zwiększać intensywność ćwiczeń, aż zaczniesz się pocić. Jeśli czujesz zmęczenie lub zaczynasz tracić koncentrację podczas HIIT, zmniejsz ciężar lub zmniejsz liczbę powtórzeń. Dla osób o ograniczonej wytrzymałości, zmniejsz intensywność treningu lub przełącz się na ćwiczenie o niższym poziomie. HIIT zużywa również dużo energii, dlatego pamiętaj o jedzeniu przed i po treningu. To pomoże Ci odbudować mięśnie po treningu.

Treningi HIIT mogą być tak długie jak 30 do 45 minut, i mogą być rozbite w ciągu dnia. Dobry trening HIIT może obejmować połączenie ćwiczeń o niższej intensywności i wybuchowych ruchów wagi ciała. Dla początkujących, Loughborough University HIIT workout to świetny sposób na rozpoczęcie. Dla początkującego treningu HIIT, wybierz protokół Loughborough University, który wzywa do 20 sekund pracy all-out, a następnie dwie minuty odzysku. Następnie powtórz proces trzy razy, a powinieneś zobaczyć wyniki.

Inną korzyścią z HIIT jest fakt, że możesz zmierzyć intensywność ćwiczeń poprzez swój pot. American College of Sports Medicine zaleca, abyś robił 30 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności pięć dni w tygodniu. Aby to zrobić, możesz rozmawiać z trenerem podczas wykonywania treningu HIIT. Ilość potu, którą wytwarzasz podczas HIIT, zależy od Twojej wagi i poziomu sprawności fizycznej. Wyższa waga oznacza więcej potu.

Przed rozpoczęciem treningu powinieneś wypić wystarczającą ilość wody, aby zastąpić utracone płyny. Dąż do wypicia ośmiu uncji wody co piętnaście minut. Pocenie się jest normalne podczas intensywnych ćwiczeń, więc pamiętaj, aby zastąpić utracone płyny napojem sportowym lub elektrolitami. Celem jest wypocenie nadmiaru kalorii podczas treningu, więc twoje ciało może spalić tłuszcz i uzyskać kształt.

Wzrost pocenia się podczas treningu oporowego

Możesz nie słyszeć o zwiększonym poceniu się podczas treningu oporowego w celu utraty wagi, ale to faktycznie się dzieje. Ten rodzaj ćwiczeń buduje beztłuszczową masę mięśniową, co z kolei pomaga spalić więcej kalorii. Spala również kalorie w inny sposób niż ćwiczenia cardio, które spowalniają twój metabolizm. Badanie przeprowadzone przez Harvard School of Public Health objęło prawie 10 000 dorosłych osób na przestrzeni 12 lat i wykazało, że osoby, które regularnie uprawiają trening siłowy przez co najmniej 20 minut dziennie, straciły mniej tłuszczu z brzucha niż osoby, które tego nie robiły. Mężczyźni generalnie pocą się bardziej niż kobiety, ponieważ mają więcej gruczołów i bardziej aktywne ciepło ciała. Inne czynniki zwiększające pocenie się to obecność alkoholu lub kofeiny, a także stres. Dodatkowo, cięższe ubranie może spowodować, że osoba będzie się bardziej pocić, ponieważ zatrzymuje więcej ciepła.

Pocenie się jest ważnym wskaźnikiem odpowiedniego poziomu ćwiczeń, więc najlepiej jest pracować na komfortowym poziomie. Nigdy nie forsuj się do punktu bólu lub zawrotów głowy. Chociaż pocenie się niekoniecznie zwiększa wagę, może sprawić, że poczujesz się lepiej. Pot jest dobrą rzeczą, ponieważ sygnalizuje, że ćwiczysz i twój metabolizm jest aktywny. Pocenie się zachęci również twoje ciało do utraty tłuszczu i wody, a to właśnie chcemy osiągnąć.

Im wyższa intensywność twojego treningu, tym większe będzie twoje pocenie się. Jest to naturalne, a twoje ciało będzie lepiej reagować na pocenie się niż osoby niesprawne. W miarę jak będziesz trenować, twoje ciało nauczy się skuteczniej regulować swoją temperaturę. I w rezultacie będziesz spalać więcej tłuszczu. Badanie National Institutes of Health wykazało, że ludzie, którzy regularnie ćwiczą, pocili się bardziej niż osoby nietrenujące. Ta zwiększona sprawność fizyczna poprawiła również ich reakcję na pocenie.